Tuvalet Tıkanmasına Çözüm İçin | Tur Assist

Tuvalet Tıkanmasına Çözüm

Tuvaletinizin tıkanması, günlük hayatta herkesin başına gelebilecek ve bir anda tüm keyfinizi kaçırabilecek bir sorundur.

tuvalet tıkanmasına çözüm

Tuvalet tıkanmasına çözüm

Tuvalet tıkanıklığı nasıl oluşur?

Tuvalet tıkanıklığına sebep olabilecek etkenlerin başında kalitesi düşük, suda erimeyen tuvalet kağıdı kullanılması ve tuvalete atılan inorganik maddeler gelir. Söz gelimi, pamuk, çocuk bezi, ped, toz bezi, kulak çubuğu gibi yabancı maddeler kolaylıkla tuvaletinizin tıkanmasına yol açabilir. Öncelikle bu ve benzeri maddelerin tuvalet yerine çöpe atılması tuvalet tıkanıklığı sorunu ile karşılaşmamanız adına önem teşkil eder.

Tuvalet tıkanıklıklarının bir diğer sebebi de standartların dışında malzeme kullanımı ya da inşaat esnasında tuvaletlere harç ve benzeri maddelerin atılmasıdır. Son kullanıcı olarak bu noktada yapılabilecek tek şey profesyonel bir tesisatçıdan yardım talep etmektir.

Tuvalet tıkanmasına siz de çözüm bulabilirsiniz

Özensiz tuvalet kullanımı sonucunda oluşan geçici tıkanıklıkları açmak için evinizde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Örneğin evinizdeki bulaşık deterjanınızı klozetinizin içine dökün. Şampuan ya da duş jeli gibi ürünler de kullanabilirsiniz ancak bulaşık deterjanı yağ sökmeye daha çok odaklı bir kimyasal üründür ve bu sayede gideri tıkayan maddelerin daha kaygan bir hale gelmesini sağlar. Ardından su ısıtıcı veya çaydanlıkta su kaynatın. Bu noktada klozete dökeceğiniz suyun kaynar su olmasına dikkat etmelisiniz.

Klozetin içerisindeki suyun taşmayacağına inanıyorsanız sifonu hemen çekebilirsiniz. Eğer fazla birikmiş su mevcut ise biraz bekleyin ve birikintinin yavaş yavaş gitmesini bekleyip sifonu çekin. Sonuç alamadıysanız aynı işlemi tuvalet açıcı kimyasallarla deneyin. Kimyasal derken burada bahsedilen marketlerde satılan standart kimyasallardır. Gerekirse bu işlemi birkaç defa tekrarlayalın, klozetinizdeki suyun daha rahat gittiğini gördüğünüzde gideriniz açılmış demektir.

Yukarıdaki durumların dışında uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise, herhangi bir nalbur veya hırdavatçıdan satın alabileceğiniz gider açma telidir. Telin kullanımında büyük boy bir çöp torbası bulundurmayı ve plastik eldiven kullanmayı ihmal etmeyin. Teli açarak klozetin giderine yavaşça sokun ve hafif hafif ilerleterek tıkanıklığa ulaşana kadar devam edin.

Tıkanıklığa ulaştığınız an teli daha sert ittirerek maddeyi parçalamaya ve ittirmeye gayret edin. Yabancı cismi ittirebildiğinizde klozetin içerisindeki suyun birden akıp gittiğini görebilirsiniz. Teli geri toplarken yavaş ve nazik şekilde hareket etmeye gayret edin. Tamamen çıkardığınızda olduğu gibi çöpe atın.

Tur Assist ile tuvalet tıkanmasına çözüm!

Unutmayın, daireniz içerisindeki sıhhi tesisatlarda sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda, Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketleri, size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Lavabo Kokusunu Nasıl Giderebileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.