Tıkanıklık Nedir? Tıkanıklık Ne Gibi Problemlere Yol Açar?

Temiz ve Pis Su Tesisatlarında Tıkanıklıklar ve Buna Bağlı Diğer Problemler

Küvetlerin, lavaboların, evyelerin, klozetlerin pis su giderleri zaman içerisinde içlerinde biriken pislikler nedeniyle tıkanır. Tıkanıklık problemi lavabo, evye ya da küvette su birikmesi, sıhhi tesisat malzemesi kullanılan alanlarda kötü bir koku yayılması gibi belirtiler sayesinde kolayca tespit edilebilir.

Lavabo tıkanıklığı: Mutfak lavabo giderinizde biriken yağlar, yemek artıkları, kireç gibi maddeler lavabonuza sinsice zarar verir. Aslında banyo lavabolarında da durum farklı değildir. Saçlar, sabun kalıntıları ve kireç banyonuzdaki lavabonun da tıkanmasına yol açar. Giderler bu atıklar yüzünden daraldığından ve atıklar giderde birbirine takılmaya başladığından tıkanıklık problemi artarak devam eder.tesısat tıkanıklıgı

Lavabonuz kötü kokular yaymaya başladığı ya da giderin su biriktirmeye başladığı ilk anda marketlerden temin edebileceğiniz lavabo açıcı kimyasallar sorunun giderilmesine yardımcı olabilir. Sıcak su eşliğinde bir pompa ile gidere baskı uygulamak da geçici tıkanıklıklar için ideal bir çözümdür. Tıkanıklık yaşanan lavaboya karbonat, sirke ya da karbonat tuz karışımı uygulamak veya bir gider teli ile tıkanıklığa müdahale etmek de sonuç alabileceğiniz diğer yöntemlerdendir.

Tuvalet tıkanıklığı: Kullanım esnasında atılan temizlik bezi, bebek bezi, poşet gibi yabancı maddeler, kaba inşaat sırasında atılan harç ve benzeri malzemeler ya da tesisat ile ilgili problemler tuvaletlerin tıkanmasına yol açar. Tuvalet tıkanıklığı, ortamı rahatsız edecek kesif bir koku yaymanın yanı sıra, ortamda üreyen mikroplar sebebiyle insan sağlığını da tehdit eder.

Tuvalet tıkanıklığı ya da bir başka deyişle klozet tıkanıklığı tazyikli su, tuvalet pompası, tuvalet açma teli, kimyasal çözücü ya da doğal tıkanıklık giderici karışımlarla giderilebilir.

Gider kokusu: Gider kokularının oluştuğu başlıca yerler; banyo, balkon ve mutfaklarda lavabo, evye, küvet ve klozet giderleridir. Ancak genellikle gider kokuları ile mutfaklarda karşılaşılır. Çünkü mutfakta kullanılan evye gideri, yemek artıkları gibi yabancı maddelere en çok maruz kalan giderlerdendir. Buna mukabil klozetler de sık tıkanan dolayısıyla gider kokularıyla sık karşılaşılan diğer alanlardır.

Gider kokularını gidermek için pompa, doğal tıkanıklık açıcı, gider açıcı kimyasal veya gider açma teli kullanılarak tıkanıklık problemi çözülebilir; buna bağlı kötü kokulara engel olunabilir.

Günümüzde teknolojinin de ilerlemesi sayesinde lavabo ve tuvalet tıkanıklığını açmak için çok farklı yöntemler kullanılmaktadır. Söz gelimi kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanmış olan lavabo borusu incelenerek lavabo tıkanıklığının sebebi net olarak tespit edilebilir. Böylece nokta atışı bir tamirat işlemiyle tıkanıklıklar kolayca giderilebilir.

Tur Assist Gider Tıkanıklığı açan ekipler tüm Türkiye’de 7/24 hizmetinizde!

Dilerseniz, Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Hizmetlerimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button