Yer Süzgeci Nasıl Monte Edilir?

yer suzgecı

Yer Süzgeci Nasıl Monte Edilir?

Mutfak, çamaşırhane, soğuk depo ve bar, bulaşıkhane gibi zemine suyun sıkça döküldüğü alanlarda kullanılan yer süzgeci, dökülen atık suyu toplayarak tesisata gönderme görevini üstlenir. Farklı çeşitleri bulunan yer süzgeçlerinin monte edilme aşamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Yer süzgeci montajıyer suzgecı

Gerekli malzemeler:

  • Yer süzgeci
  • Kum çimento
  • Mala
  • Su terazisi
  • Metre

Montaj işlem basamakları:

1. Takım ve aletlerin temini: Montaj esnasında kullanılması gereken takım ve malzemeler hazırlanmalıdır.

2. Atık su gideri ağzının uygunluk kontrolü: Olası bir probleme sebep olmamak için atık su gideri ağzının uygunluğu ve yer süzgecinin monte edileceği su giderinin yeterli eğime sahip olup olmadığı kontrol edilir; gider ağzı bir bezle temizlenir.

3. Contanın yerleştirilmesi: Ø50 mm lastik conta atık su gider ağzına sıkı bir şekilde yerleştirilir.

4. Süzgecin montajı: Süzgecin konulacağı zemin temizlenerek montaj çukuru süzgeç alt seviyesine gelecek kadar kum ile doldurulur, ardından kum sıkıştırılır. Sonraki aşamada harç hazırlanır ve yapılan harç döşeme seviyesinin 2-3 cm altına olacak kadar kumun üzerine doldurulur. Süzgeç gider ağzına bağlanır.

5. Süzgeç terazisi kontrolü: Süzgecin altı ince kum ile doldurulur; bitmiş döşeme ile uyum sağlayabilmesi için süzgeç her iki taraftan teraziye alınır.

6. Süzgecin sabitlenmesi: Teraziye alınan süzgeç hazırlanan harç ile yerine sabitlenir.

7. Kontrol ve test aşaması: Süzgecin görünüşü estetik açıdan gözlemlenir, harç iyice kuruduktan sonra süzgeç test edilir.

Tur Assist Su Tesisatı ekipleri tüm Türkiye’de 7/24 hizmetinizde!

Pis su Tesisatı Arızalarının Nasıl Onarılacağı hakkında da bilgi alabilir ya da Su Tesisatı Kategorimize geri dönebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button