5 Adımda Musluk Contası Nasıl Değiştirilir? | Tur Assist

Musluk Contası Nasıl Değiştirilir?

Musluklarda meydana gelen arıza ve su kaçaklarının giderilmesi için çoğu zaman musluk contasının değiştirilmesi yeterlidir. Eğer musluk contası eskidiyse, hasar gördüyse ya da yerine tam oturmamışsa musluk su sızdırmaya başlar. Bu gibi bir durum ile karşılaşıldığında ufak bir müdahale ile sorun ortadan kaldırılabilir. Peki, musluk contası nasıl değiştirilir?

Musluk Contası Nasıl Değiştirilir?

Musluk Contası Nasıl Değiştirilir?

Musluk contasını değiştirmek için gerekli malzemeler nelerdir?

  • Kurbağacık
  • Tornavida
  • Pense
  • Boru anahtarı
  • Conta
  • Batarya
  • Alyan

Musluk contası nasıl değiştirilir?

Bataryanın sızdırmazlık contasını değiştirmek için aşağıda yer alan işlem basamaklarını takip etmek yeterlidir.

1. Musluk contasını değiştirmek için hazırlık yapılır. Öncelikle bir iş önlüğü giyilmelidir. Çalışma yeri düzenlenerek, malzeme listesinin tam ve hazır olduğundan emin olunmalıdır. Eğer gerekliyse depo sorumlusundan gerekli malzemeler alınmalıdır.

2. Musluk vidası alyan vida ile dikkatlice sökülür. Sökme esnasında vidanın içeride kırılmamasına dikkat edilmelidir.

3. Musluk vidasından sonra batarya volanı sökülür.

4. Akma yapan bataryanın damlatmayı durdurması için arızalı parçalar bulunur ve değiştirilir. Arızalı parçaları değiştirirken plastik malzemelerin hasar görmemesi için dikkatli olmak gereklidir. Parçalar değiştirildikten sonra contanın yüzeyinin yerine tam oturup oturmadığı kontrol edilmelidir.

5. Son olarak kaçak kontrolü yapılır ve musluk çalıştırılır. Onarımı bitirmeden önce parçaların ek yerleri kontrol edilip sızıntı olup olmadığı incelenir. Estetik kontrolü de yapıldıktan sonra çalışma ortamı temizlenir, kullanılan malzemeler depo sorumlusuna teslim edilerek onarım işlemi tamamlanır.

Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, su tesisatı ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizi ziyaret ederek kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Klozetin nasıl monte edileceği hakkında da bilgi alabilir ya da su tesisatı kategorimize geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.