Hidrofor Modelleri Nelerdir? Hidrofor Nasıl Seçilir? | Tur Assist

Hidrofor Modelleri Nelerdir?

Basıncı düşük suyu, hava ile sıkıştırarak istenen yüksekliğe çıkartan silindirik depolu pompalama sistemlerine hidrofor adı verilir. Hidrofor ana hatlarıyla tank, pompa ve bunların üzerine takılan yardımcı ekipmanlardan oluşur.

Otomatik hava şarjlı hidroforlar: Genellikle konut veya küçük sanayi tesislerinde kullanılan otomatik hava şarjlı hidroforlar, pompanın her devreye girişinde bir hava şarj cihazı vasıtası ile yastıklama havası temin edilen bir modeldir. Bu modellere şehir su basıncının yeterli olduğu durumlarda suyun doğrudan binaya gitmesi için bypass bağlantısı yapılır. Böylece hidrofor devre dışı kalır.

Hidrofor Çeşitleri Nelerdir? Hidrofor Nasıl Seçilir

Hidrofor Nasıl Seçilir?

Hava kompresörlü hidroforlar: Hava şarj cihazları ile yeterli hava temin edilmesi mümkün olmayan, tank hacmi 2000 litreden fazla olan büyük tesislerde tercih edilir. Bu modellerde gerekli hava bir hava kompresörü ile temin edilir. Daha masraflı ve gürültülüdür.

Paket tip hidroforlar: Membranlı basınç dengeleme tanklı paket hidroforlar 1 litreden 25 litreye kadar çeşitli hacimlerde üretilir. Ucuzdur, az hacim kaplar. Ancak bozulma ihtimali daha yüksektir.

Hidrofor Nasıl Seçilir?

Hidrofor seçiminde göz önüne alınması gereken ana unsurlar aşağıdaki gibidir:

  • Debi: Su miktarı
  • Basma yüksekliği: Suyun çıkması gereken yükseklik
  • Emme derinliği: Hidroforun emiş özelliğine göre kapasitesi azalır; azalış miktarı pompanın tipine göre değişkenlik gösterir.
  • Emme hattı çapı: Emme hattı galvaniz boru ile yapılıyorsa minimum pompa emiş ağzı çapında, plastik boru ile yapılıyorsa minimum pompa emiş çapından bir çap büyük boru ve armatür kullanılması önerilir.
  • Basma hattı çapı: Basma hattı boru ile yapılıyorsa minimum pompa emiş ağzı çapında, plastik boru ile yapılıyorsa minimum pompa emiş çapından bir çap büyük boru ve armatür kullanılması önerilir; Pompa çıkışına yakın yerlere en az 1 metrelik dirsek konulması önem arz eder.

Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, su tesisatı ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Hidrofor Modelleri Nelerdir? Hidrofor Nasıl Seçilir?” yazımızdan Su Tesisatı Kategorimize gidebilir ya da Tur Assist tarafından desteklenen Tesisat Blogumuza geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.