Su Deposu Nedir? Hangi Su Depolarında Su Taze Kalır? | Tur Assist

Su Deposu Nedir? Hidrofor Açısından Su Depolarının Konumu Ne Olmalıdır?

Suyu gerektiğinde kullanmak üzere temiz bir biçimde depolayan silindirik ya da prizmatik kaplara su deposu adı verilir. Genellikle fiberglas ya da çelik ve çelik türevi malzemelerden üretilir. İçerisindeki temiz su bir hidrofor aracılığıyla binada yer alan tesisat sistemlerine aktarılır.

Su Deposu

Fiberglas Su Deposu

Depo sistemlerinde en çok önerilen sistem şebeke suyunun her daim direk olarak depoyu doldurması, aynı şekilde hidroforun da sürekli bir biçimde depodan bina sistemine suyu basmasıdır.  Böylece depoda biriken su hidrofor tarafından düzenli olarak çekildiği için devridaim hiç kesilmez, depodaki su temiz ve taze kalır.

Depolarda izolasyon önem arz eder. Kışın İçerideki suyun donması en başta hidrofor olmak üzere tüm bağlı sistemlerin zarar görmesine yol açar. Yazın depolanan suyun çok ısınması da bakteri ve mikropların artmasına buna bağlı olarak insanların lejyoner hastalığına yakalanmasına sebebiyet verir.

Tabana çöken tortuların tesisata karışmaması için çıkış borusu ağzının depo tabanından en az 10 cm yüksekte olması önerilir. Ayrıca depo temizliğinin efektif bir biçimde gerçekleştirilebilmesi için havalandırma deliğine sahip bir temizleme kapağı gerekir.

Teorik olarak su depolarının mümkün olan en kısa yoldan hidrofora bağlı olması önerilir. Yine bağlantının da düz olması önem arz eder zira gereksiz dönüşler hidrofor pompasının emişini etkiler. Su deposu montajında daima hidroforun konumu baz alınır. Hidrofor pompasının su ile dolu olması esastır. Su deposu bağlantı ağzının yüksek olması durumunda, boru dönüşü yapılarak ağız pompa seviyesine düşürülür

Unutmayın, su deposu ve hidrofor dahil olmak üzere olası her türlü sıhhi tesisat problemlerinizde Tur Assist yanınızda. Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, su tesisatı ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Musluk Arızalarının Onarımı hakkında da bilgi alabilir ya da Su Tesisatı Kategorimize geri dönebilirsiniz.

“Su Deposu Nedir?” yazımızdan Su Tesisatı Kategorimize gidebilir ya da Tur Assist tarafından desteklenen Tesisat Blogumuza geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.