5 Basit Yöntemle Klozet Açma | Tur Assist

5 Adımda Klozet Açma

Evimizde ya da iş yerlerimizde yaşanmasını istemeyeceğimiz durumları düşündüğümüzde klozet tıkanıklığı belki de listenin ilk sıralarında yer alır. Evinde tıkalı bir klozetle karşılaşan ve klozet açma telaşına düşen birçok kişi bu sorundan dolayı muzdariptir.

Üstelik bu basit sıkıntı, ısrarla sifonu çekerek giderilmeye çalışıldığında pis su taşmasına neden olacağından farklı problemlere de yol açabilmektedir. Peki, böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda ilk yapmanız gereken işlem nedir?

klozet açma

Yapacağınız ilk işlem bir kez sifonu çekerek suyun gidip gitmediğini dikkatlice kontrol etmek olmalıdır. Eğer su bir şekilde gidiyorsa, sıkıntıyı kolayca giderme şansınız var demektir. Eğer su olduğu gibi birikiyorsa profesyonel yardım almanızı öneririz.

Geçici tıkanıklarda klozet açma yöntemleri:

  • Tuvalet pompası ile klozet açma

Uzun sapı ve geniş pompası ile tuvaletler için dizayn edilen bu pompa ile yukarı ve aşağı yönünde orantılı bir kuvvet uygulayarak geçici tıkanıklıkları giderebilirsiniz.

  • Tuvalet açma teli veya demir askı ile klozet açma

Yapı marketler ve nalburlardan kolayca temin edebileceğiniz bir tuvalet açma teli veya tel askı yardımıyla da geçici tıkanıklıkları açabilirsiniz. Elinize uzun bir eldiven geçirdikten sonra, teli klozet deliğinden tahliye borusuna doğru dikkatlice itin, tıkanıklığı tespit ettiğiniz yerde hafifçe teli sağa sola döndürerek yabancı maddeleri delmeye ya da teli hafifçe ileri geri hareket ettirerek yabancı maddeleri çıkarmaya çalışın.

  • Kimyasallar yardımıyla klozet açma

Bakkal, market, yapı marketi gibi yetkili satıcılardan satın alacağınız standart kimyasallar organik atıklardan kaynaklanan geçici tıkanıklıkları giderebilir. Bu maddeleri uygularken kullanım koşullarına sıkı sıkıya bağlı kalmanızı öneririz.

  • Tazyikli su ile klozet açma

Yarım kova sıcak suyu mümkün olduğu kadar yukarıdan klozete boşaltmanız, yaratacağı basınç etkisi ile geçici tıkanıklıkların giderilmesine yardımcı olabilir. Bu işlemi yukarıda detaylandırdığımız, yapılması gereken ilk işlem yerine yani bir kez sifonu çekmek yerine uygulayabilirsiniz.

  • Doğal açıcılarla klozet açma

Yarım litre sirke ile bir çay bardağı karbonat, kimyasal bir tepkime yaratacağından, geçici tıkanıklıkların giderilmesinde yardımcı olabilir. Söz konusu maddeleri karıştırarak tuvalete dökün, ardından 15-20 dakika bekleyerek tuvalete yarım kova sıcak su dökün.

Eğer yukarıda belirtilen yöntemler tuvalet tıkanıklığı sorununuza çözüm olmuyorsa sizlere profesyonel destek almanızı öneririz.

Asistans hizmetleri dendiği zaman akla gelen ilk firma olan Tur Assist, tuvalet tıkanıklığı açma dahil her türlü tesisat probleminizde 7/24 yanınızda üstelik Türkiye’nin her noktasında. Üstelik @Home konut yardım paketlerimizi www.turassistleyasam.com sitemizden de kolayca inceleyebilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri hakkında da bilgi alabilir ya da Tıkanıklık Açma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.