Banyo Gideri Açma Konusunda Bilinmesi Gerekenler | Tur Assist

Banyo Gideri Açma

Banyolarda meydana gelen tıkanmaların ana nedeni tuvalet, lavabo, pimaş ve çamaşır makinasından kaynaklanan sorunlardır. Bu durumda banyo giderlerinden su gitmez ve taşar. Çoğu zaman bu sıkıntı göz ardı edilir ve problem işin içinden çıkılmaz hale geldiğinde soruna çözüm aranır. Banyo gideri açma konusunda önerilerimize değinmeden önce giderin neden tıkandığına daha detaylı bir biçimde bakalım.

Banyo gideri Açma

Banyo gideri Açma

Neden banyo giderleri tıkanır?

Çamaşır makinenizde kullanıma bağlı olarak çıkan sorunlar nedeniyle yıkama haznesinde bulunan iplik, kumaş, düğme ve benzeri cisimlerin giderleri tıkamasına neden olur. Çamaşır makinelerinde, yıkama suyunun tahliyesi esnasında düğme, kumaş parçaları, bozuk para gibi yabancı maddelerin pompaya girmesini önleyerek pompanın ömrünü uzatan bir filtre sistemi vardır.  Bu filtrede oluşan bir arıza bu cisimlerin gidere karışmasına ve burada bir tıkanıklık oluşturmasına sebebiyet verebilir.

Tuvaletlerde en sık yaşanan sıkıntılardan bir tanesi de klozet içerisine atılan tuvalet kağıdı, çocuk bezi, ıslak mendil gibi inorganik cisimlerdir. Örneğin temizlik sonrasında kova içerisinde unutulan bez parçalarının gidere kaçması ciddi bir tıkanıklığa sebebiyet verir.

Lavabolardaki ve küvetlerdeki tıkanıklık ise genellikle sabun artıkları ya da saç vb. gibi organik atıklardan kaynaklanır. Tüm bu kullanım hatalarının yanı sıra bazen de tıkanıklık problemi inşaat aşamasında inşaatı yapan firmanın gereken özeni göstermemesinden kaynaklanır. Söz gelimi standartlardan daha dar boru kullanımı, giderlere döken harç benzeri maddeler ya da işçilik hataları banyonuzdaki giderlerin tıkanmasına sebebiyet verebilir.

Banyo gideri açmak için ciddi bir tamirat ve tadilat gerekir mi?

Banyo tıkanıkları için saatler ya da günler süren tamirat işleri çok eskilerde kaldı. Günümüzdeki teknolojik cihazlar özellikle de kurumsal firmalarda bulunan kameralı görüntüleme sistemleri sayesinde tıkanıklığın yeri anında tespit edilebiliyor ve soruna hemen müdahale edilebiliyor.

Banyo gideri açma konusunda ne zaman profesyonel yardım alınmalı?

Marketlerden temin edebileceğimiz standart gider açıcı kimyasallarla ya da bir pompa yardımıyla giderilebilecek geçici bir tıkanıklıkla karşı karşıya değilseniz, tesisata zarar vermemek adına profesyonel yardım almanızı öneririz.

Banyo gideri açma konusunda yetersiz kaldığınızı hissettiğiniz anda, yapmanız gereken tek şey profesyonel yardım almaktır. Türkiye’nin her yerinden 7/24 ulaşabileceğiniz Tur Assist, sunduğu @Home konut yardım paketleri ile sizi tesisat konusunda profesyonel ekiplere yönlendirir, size de sadece evinizin keyfini sürmek kalır.

Üstelik tüm Türkiye’de garantili bir biçimde hizmet veren Tur Assist, sunduğu @Home konut yardım paketleri ile çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır. @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com  sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz.

Tıkanıklık açma kategorisine geri dönebilir ya da Klozet tıkanması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.