Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? 4 Basit Yöntem | Tur Assist

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Herhalde tıkanıklık problemi ile uğraşan birçok kişi klozet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunu kendine ya da çevresine sormuştur. Bu sevimsiz problem hemen hemen herkesin başına gelir. Günümüzde klozet tıkanıklığını açmak, teknolojik gelişmeler sayesinde çok kolay. Artık kalıcı tıkanıklıklar, teknolojik aletler sayesinde kolayca gideriliyor.

Klozet tıkanıklığı nasıl açılır? Tur Assist

Klozet tıkanıklığı nasıl açılır?

Öte yandan kullanım hataları yüzünden oluşan geçici tıkanıklıklar da sıklıkla yaşanan problemler arasında yer alır. Günlük hayatta klozetlerin atık su sistemlerine gönderemeyeceği pek çok şey klozete atılır ve bu durumbize geçici tıkanıklar olarak geri döner. O yüzden olası tıkanıklıklara karşı alınması gereken ilk önlem klozetlerin amacına uygun olarak kullanılmasıdır.

Gelelim tıkanıklık problemi ile karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gerekenlere. Tüm çabalara rağmen herhangi bir sebeple klozet tıkanırsa ne yapılması gerekir? Geçici tıkanıklıklar söz konusu olduğunda, klozet tıkanıklığı nasıl açılır?

Klozet tıkanırsa ne yapmalı?

Klozet tıkandığı zaman klozetteki su ve artıkların aktarılmadığını ya da kısa sürede geri geldiğini fark edersiniz. Bu durumda yalnızca bir kez sifonu çekin ve suyun gidip gitmediğini dikkatlice kontrol edin. Eğer su hiç gitmiyorsa klozet tamamen tıkanmıştır. Tekrar sifonu çekerek klozette biriken su miktarını artırmayın.

Sifonu çektiğinizde, su yavaş yavaş gidiyorsa işiniz daha kolay. Muhtemelen aşağıda sizlerle paylaşacağımız öneriler tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olacaktır.

Klozet tıkanıklığını gideren yöntemler

Marketlerden satın alabileceğiniz kimyasal açıcı ürünleri deneyebilirsiniz. Genellikle bir paketi döktükten sonra üzerine kaynar suyu ilave ettiğinizde tıkanıklık azalacak veya tamamıyla kaybolacaktır.

Tuvalet tıkanıklıkları için dizayn edilmiş geniş pompalar aracılığıyla tıkanıklığı giderebilirsiniz. Pompanın tüm gideri kaplayacak şekilde uygulanması önem arz eder. Çoğu zaman, aşırı bir kuvvet sarf etmeden, doğru bir basınçla 3-5 kere pompalamanız tıkanıklığın açılmasını sağlayacaktır.

Yukarıdaki önerilere ek olarak herhangi bir nalbur veya hırdavatçıdan satın alabileceğiniz gider açma telini de kullanabilirsiniz. Teli kullanırken mutlaka büyük bir plastik eldiven kullanın. Teli açarak klozetin giderine doğru yavaşça ittirin ve teli hafif hafif ilerleterek tıkanıklığa ulaşana kadar devam edin. Tıkanıklığı tespit ettiğiniz yerde hafifçe teli sağa sola döndürün. Tıkanıklığa sebep olan cisimlere ulaştığınızda dairesel hareketlerin yanı sıra teli hafifçe ileri geri hareket ettirerek yabancı maddeleri çıkartmaya çalışın.

Gider açma teli bulamadığınız durumlarda, aynı işlemi bir tel askı aracılığı ile de yapabilirsiniz. Bu durumda askıyı açarak tuvalete girecek şekle getirmeniz gerekmektedir. Her iki aleti kullanırken sert hareketlerin tesisat sistemine zarar verebileceğini unutmayın!

Yukarıdaki tüm yöntemlere ek olarak 1/2 litre sirke ve bir çay bardağı karbonat ile kimyasal bir tepkime yaratabilirsiniz. Karışımı tuvalete boşaltın ve kısa bir süre bekleyin, ardından tuvalete en az yarım kova sıcak su dökün. Kovayı biraz yukarıda tutarak klozete dökmeniz sorunun tek seferde hallolmasına yardımcı olacaktır.

Tur Assist @Home paketi ile tıkanıklık derdine son!

Klozet tıkanıklığı nasıl açılır diye yana yakıla araştırma yapıyorsanız daha fazla canınızı sıkmanıza gerek yok. Evinizi bu konuda uzman isimlere teslim etmek için Tur Assist’in sizler için özel olarak hazırladığı @Home konut yardım paketine göz atmanız yeter.

Asistans hizmetleri dendiği zaman akla gelen ilk firma olan Tur Assist, tuvalet tıkanıklığı açma dahil her türlü tesisat probleminizde 7/24 yanınızda üstelik Türkiye’nin her noktasında. Üstelik @Home konut yardım paketlerimizi www.turassistleyasam.com sitemizden de kolayca inceleyebilirsiniz.

5 Adımda Gider Kokusu Problemi Nasıl Çözülür yazımızı okuyabilir ya da Tıkanıklık Açma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.