Çilingir Ücreti Neye Göre Değişir?

cılıngır ucretlerı hakkında

Çilingir Ücreti

Çilingir ücreti ve ücreti belirleyen koşullara değinmeden önce, isterseniz çilingir nedir, çilingirlere neden ve ne zaman ihtiyaç duyarız sorularına cevap bulalım. Çilingir, kilitli kapıları açan, kilitleri onaran, kilitlere uygun anahtar yapan veya tamir edebilen nitelikli kişidir. Çilingirler genellikle 24 saat hizmet verirler.

Çelik kapınızın kilidi bozulduğunda, kilidiniz kapının içerisinde kırıldığında, anahtarınız kaybolduğunda yardım talep edeceğiniz öncelikli kişiler çilingirlerdir.

Temel çilingir hizmetleri nelerdir?

Konut ya da işyerinizdeki kapı anahtarlarının çalınması, kaybedilmesi, hırsızlık sonucu kilitlerin hasar görmesi ya da herhangi bir nedenle kilitlerin arızalanması sonucu konuta hiçbir giriş çıkış yolunun bulunmaması durumunda çilingir hizmeti veren firmalar yardımınıza koşar.cılıngır ucretlerı

Yukarıda bahsettiğimizin durumlar ve benzeri olaylarda alacağınız hizmetler kabaca aşağıdaki gibidir:

Bir şekilde kilit mekanizması işlev görmeyen ya da anahtarı bulunmayan kapılarda kilidinin açılması:

 • Anahtar kaybına bağlı iç ya da dış kapının açılması
 • Anahtar çalınmasına bağlı iç ya da dış kapının açılması
 • Anahtarın içerde unutulmasına bağlı iç ya da dış kapının açılması
 • Anahtarın kapı arkasında unutulmasına bağlı iç ya da dış kapının açılması
 • Barelin arızalanmasına bağlı iç ya da dış kapının açılması
 • Kilidin arızalanmasına bağlı iç ya da dış kapının açılması
 • Hırsızlık amaçlı zarar verilmiş çalışamaz haldeki iç ya da dış kapının açılması

Arızalı kapı kilitlerinin değiştirilmesi:

 • İç veya dış kapıya ait arıza sonrası çalışamaz haldeki ana alt kilidin değiştirilmesi
 • İç ya da dış kapı kilidine ait, arıza sonrası çalışamaz haldeki ana alt barelin değiştirilmesi

Anahtar çoğaltma:

 • Anahtar veya anahtarların kopya edilmesi ve yedeklenmesi

Kapı dışındaki diğer kilitlerle ilgili hizmetler:

 • Herhangi bir mekanizma üzerinde yer alan kilit veya barellerin değiştirilmesi
 • Kasa, dolap, çekmece vb. kilitli kısımların açılması
 • Kapı zinciri veya süngüsünün değişimi
 • Belli bir noktaya kadar zarar gören kapının değişimi veya onarımı
 • Otomatik kapı sistemlerin onarımı veya değiştirilmesi

Çilingir ücreti neye göre belirlenir?

Çilingir hizmetleri Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından düzenlenir. Ancak hizmet ücretlerini piyasa koşulları belirler. Dolayısıyla hizmetin verileceği mekanın mesafesi ve hizmetin saati, açılması istenen kapının zorlayıcılığı gibi etkenler, çilingir ücretlerinin belirlenmesinde önemli rol oynar.

Çilingir ücretlerini değiştiren bir diğer husus da bulunduğunuz şehirdir. Nüfus yoğunluğu yüksek şehirlerle, nispeten daha az nüfuslu şehirler arasında birçok hizmette olduğu gibi, çilingir hizmetinde de fiyat farklılığı bulunur.

Çilingir hizmetinin kalitesi ve güvenlik için de bu noktada ayrıca bir paragraf açmak istiyoruz. Profesyonel ve garantili hizmet veren firmaların çilingir ücreti, emsallerine göre bir nebze daha yukarıda olabilir. Bazı firmalar profesyonel olarak çilingir hizmeti sağlarken, bazı firmalar ise anahtar çoğaltıcı makinelerle bu işi ek gelir olarak yapmaktadır. İkincil iş olarak bu hizmeti sağlayan firmalardan hizmet almanız güvenlik açısından zaafiyet yaratabilmektedir. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun çilingir hizmet kalitesi hakkında uyarı niteliği taşıyan açıklamalarını incelemenizi öneririz.

Tur Assist Çilingir ekipleri tüm Türkiye’de 7/24 hizmetinizde!

Evinizin anahtarını kaybettiğinizde ya da güvenlik gerekçesiyle bir çilingire ihtiyaç duyduğunuzda güvenilir bir çilingir bulmaya uğraşmak yerine 7/24 Tur Assist’i arayarak kısa sürede sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Unutmayın kapı kilidinizde oluşabilecek herhangi bir sorunda yalnız değilsiniz. Tur Assist güvencesindeki  konut yardım paketleri, çilingir gerektiren her sorununuzda, acil müdahale ve tamir hizmeti sağlamak için konutunuza konusunda uzman ve donanımlı bir ekip gönderir. Üstelik  konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından tesisat arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

Çilingir kategorisine gidebilir ya da “Kapı Kilidi ve Kapı Elemanları Hakkında Bilinmesi Gerekenler” hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button