Banyo Gideri Açma Konusunda Bilinmesi Gerekenler

banyo-gıderlerı

Banyo Gideri Açma

Banyolarda meydana gelen tıkanmaların ana nedeni tuvalet, lavabo, pimaş ve çamaşır makinasından kaynaklanan sorunlardır. Bu durumda banyo giderlerinden su gitmez ve taşar. Çoğu zaman bu sıkıntı göz ardı edilir ve problem işin içinden çıkılmaz hale geldiğinde soruna çözüm aranır. Banyo gideri açma konusunda önerilerimize değinmeden önce giderin neden tıkandığına daha detaylı bir biçimde bakalım.

Neden banyo giderleri tıkanır?

Çamaşır makinenizde kullanıma bağlı olarak çıkan sorunlar nedeniyle yıkama haznesinde bulunan iplik, kumaş, düğme ve benzeri cisimlerin giderleri tıkamasına neden olur. Çamaşır makinelerinde, yıkama suyunun tahliyesi esnasında düğme, kumaş parçaları, bozuk para gibi yabancı maddelerin pompaya girmesini önleyerek pompanın ömrünü uzatan bir filtre sistemi vardır.  Bu filtrede oluşan bir arıza bu cisimlerin gidere karışmasına ve burada bir tıkanıklık oluşturmasına sebebiyet verebilir.banyo-gıderlerı

Tuvaletlerde en sık yaşanan sıkıntılardan bir tanesi de klozet içerisine atılan tuvalet kağıdı, çocuk bezi, ıslak mendil gibi inorganik cisimlerdir. Örneğin temizlik sonrasında kova içerisinde unutulan bez parçalarının gidere kaçması ciddi bir tıkanıklığa sebebiyet verir.

Lavabolardaki ve küvetlerdeki tıkanıklık ise genellikle sabun artıkları ya da saç vb. gibi organik atıklardan kaynaklanır. Tüm bu kullanım hatalarının yanı sıra bazen de tıkanıklık problemi inşaat aşamasında inşaatı yapan firmanın gereken özeni göstermemesinden kaynaklanır. Söz gelimi standartlardan daha dar boru kullanımı, giderlere döken harç benzeri maddeler ya da işçilik hataları banyonuzdaki giderlerin tıkanmasına sebebiyet verebilir.

Banyo gideri açmak için ciddi bir tamirat ve tadilat gerekir mi?

Banyo tıkanıkları için saatler ya da günler süren tamirat işleri çok eskilerde kaldı. Günümüzdeki teknolojik cihazlar özellikle de kurumsal firmalarda bulunan kameralı görüntüleme sistemleri sayesinde tıkanıklığın yeri anında tespit edilebiliyor ve soruna hemen müdahale edilebiliyor.

Banyo gideri açma konusunda ne zaman profesyonel yardım alınmalı?

Marketlerden temin edebileceğimiz standart gider açıcı kimyasallarla ya da bir pompa yardımıyla giderilebilecek geçici bir tıkanıklıkla karşı karşıya değilseniz, tesisata zarar vermemek adına profesyonel yardım almanızı öneririz.

Tur Assist Gider Tıkanıklığı açan ekipler tüm Türkiye’de 7/24 hizmetinizde!

Evlerde rastlanan en can sıkıcı sorunlardan biri de lavabo ya da tuvaletlerde yaşanan tıkanıklık sorunlarıdır. Gerek yaydıkları kötü kokuyla gerekse ortaya çıkan hijyen problemleriyle ciddi boyutlara ulaşabilen tıkanıklık sorunlarının kısa süre içinde çözüme kavuşturulması oldukça önemlidir.

Günümüz teknolojileri sayesinde tıkanıklığın nerede olduğunu bulmak için bütün tesisatı kırmak yerine çok daha pratik ve modern yöntemler uygulanmaktadır. Tıkanıklık yerini kullandıkları özel sistemlerle tespit eden Tur Assist uzmanları, tesisatın tamiratını en az kırma işlemiyle gidererek konuyu kısa zaman içinde çözüme kavuşturabilmektedirler.

Banyo gideri açma konusunda yetersiz kaldığınızı hissettiğiniz anda, yapmanız gereken tek şey profesyonel yardım almaktır. Türkiye’nin her yerinden 7/24 ulaşabileceğiniz Tur Assist, sunduğu  konut yardım paketleri ile sizi tesisat konusunda profesyonel ekiplere yönlendirir, size de sadece evinizin keyfini sürmek kalır.

Tıkanıklık açma kategorisine geri dönebilir ya da Klozet tıkanması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button