Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Tıkanıklık Nasıl Önlenir? | Tur Assist

Klozet Tıkanıklığı

Klozetler, modern toplumun ihtiyacını karşılamak için uzun yıllardır kullanılıyor. Zamanla alaturka tuvaletlerin yerini alan klozetlerde de bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. . Klozete atılan ıslak mendil, kalın kağıt havlular, kumaş parçaları ve sert cisimlerin neden olduğu klozet tıkanıklığı, klozetlerde en fazla karşılaşılan problem olarak dikkat çekiyor. Tabi ki bunların yanında temizlik ve çöp atma alışkanlıklarımız da hayli önem taşımakta.

Klozet Tıkanıklığı

Klozetleri neler tıkar?

 • Sert cisimler atılması ve üzerine sifon çekilmesi,
 • Bez havlu, kilim ya da düşen, dökülen tuvalet örtüsü püsküllerinin klozete atılması,
 • Çöplerin klozete atılması,
 • Klozet gider genişliğine göre vida, conta ve pulların klozete düşmesi,
 • Cam kırıkları,
 • Klozete düşürülen madeni paralar klozetlerin tıkanmasının başlıca sebepleri olarak sıralanabilir.

Klozet tıkanıklığı nasıl açılır?

Klozet Tıkanıklığı

Tıkanıklık ve klozetteki suyun taşması anında, paniğe kapılmadan su akışı sağlayan vanayı kapamak gerekir. Klozette biriken su yavaşça da olsa  akıyorsa tıkanıklığın uzak bir boruda olma ihtimalini düşünebiliriz. Ancak suyun akışı hiçbir şekilde sağlanmıyor ise tıkanıklığın büyük ihtimalle yakında olması gerekir.

 • Klozet tıkanıklığını bir şekilde kendimiz açmak istiyorsak kolumuzu dirseğimize kadar poşetle kaplayıp ya da dirsek boyu bir eldiven kullanarak klozetteki tıkanıklığa mahal veren maddenin yakında olup olmadığını kontrol edebiliriz.
 • Tıkanıklığa neden olan maddeye uzanabilir ve o maddeyi çıkarabilirsek suyun gidişini beklemeli ve ardından klozeti temizlemeliyiz.
 • Bazı durumlarda poşet içerisinde olsa bile kolumuzu klozetin içine sokmakta ikilem yaşayabiliriz. Bu gibi durumlarda eğebileceğimiz set bir demir veya yamuk bir sopa vasıtası ile tıkanıklığı kontrol edebiliriz.
 • Pompa bazı durumlarda işe yarayabilir. Geniş ağızlı bir pompa ile klozete basınç uygulayabilir ve tıkanıklığı kontrol edebiliriz.
 • Kimyasallar kullanılarak klozet açma işlemi uygulayabiliriz. Birkaç poşet lavabo açıcı maddeyi klozete dökerek ardından sıcak su ile tıkanıklığı gidermeye çalışmak bazen etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkabilir.
 • Tüm bu işlemlerde sonuç alamazsak profesyonel bir kanal açma uzmanından yardım isteyebiliriz.

Tur Assist @Home konut yardım paketi ile klozet tıkanıklığı derdine son!

Tuvalet açma gibi can sıkıcı bir sorunla karşı karşıyaysanız ve evinizi bu konuda uzman isimlere teslim etmek istiyorsanız; Tur Assist’in sizler için özel olarak hazırladığı @Home konut yardım paketine göz atmanızda fayda var. Asistans hizmetleri dendiği zaman akla gelen ilk firma Tur Assist, klozet tıkanıklığı açma dahil her türlü tesisat probleminizde 7/24 yanınızda üstelik Türkiye’nin her noktasında.

5 Adımda Gider Kokusu Problemi Nasıl Çözülür yazımızı okuyabilir ya da Tıkanıklık Açma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.