Lavabo Açma Deyip Geçmeyin | Tur Assist

Lavabo Açma İçin Ne Zaman Profesyonel Çözüm Tercih Edilmeli?

 

Lavabo açma problemi, giderlerde zamanla sıvı yağ dökülmesi, sudaki kireç, deterjan ve sabun artıkları ya da dökülen saçlar gibi sebeplerle tıkanıklık oluştuğunda karşımıza çıkar. Üstelik bu tıkanıklıklar önlem alınmadığında daha sevimsiz sorunlara yol açabilir. Örneğin su taşması bu konuda en çok yaşanılan en basit problemlerden biridir.

Kolayca uygulayabileceğiniz lavabo açma işlemleri nelerdir?

lavabo açma deyip geçmeyin!

lavabo açma – Tur Assist

Lavabodan gelen kötü koku gider tıkanıklığının en temel belirtisidir. Giderlerin içerisinde bulunan yabancı maddeler hem birbirlerine tutunarak akışı yavaşlatır, hem de mikrop seviyesini arttırarak zamanla giderlerin kötü bir koku yaymasına sebebiyet verir.

Küçük tıkanıklıklar söz konusu olduğunda basit bir pompa yardımıyla veya kimyevi açıcılarla tıkanıklık kolayca giderilebilir. Üstelik bu basit lavabo açma işlemleri, büyük tıkanıkların oluşmasını kolayca engelleyebilir.

Ancak pompa, deterjan ve çeşitli kimyasallar gibi pratik lavabo açma yöntemleri ile kötü koku çözüme kavuşmuyor ise lavabo giderinizde büyük bir tıkanıklık söz konusudur. Kötü koku ve yavaş su akışı gibi belirti veren gider tıkanıklıkları çözülmediğinde bilinçsiz kimyasal kullanımı veya kulaktan dolma bilgilerle yapılan lavabo açma işlemleri gider borularına zarar verebilir.

Bilinçsiz müdahaleler, lavabo tıkanıklığına çözüm ararken maddi olarak daha büyük masrafların oluşmasına neden olur. Bazen de ortak yaşam alanlarınızda oluşan tıkanıklıklar sizin evinizde de patlak verebilir. Bu ve benzeri nedenlerden dolayı lavabo tıkanıklığı açma işleminden önce tıkanıklığın oluştuğu yerin tespit edilmesi eve ve yaşadığınız alana zarar vermemesi açısından büyük önem taşır.

Modern cihazların kullanımı ve bunlarla yapılan tespit çalışmaları burada devreye girerek rahatlıkla hızlı çözümler sunar. Lavabo açma işlemleri arasında en etkili yöntem olan profesyonel hizmet hem zaman hem de para tasarrufu sağlar.

Lavabo açma işlemleri için profesyonel hizmeti tercih edin

lavabo açma deyip geçmeyin!

lavabo açma deyip geçmeyin!

Profesyonel ekipler öncelikle tıkalı borudaki sorunun tam yerini tespit eder ve kırma işlemine doğru noktadan başlar. Böylece sorun olmayan yerlerdeki kırıp dökme işlemi ortadan kalkar.

Teknolojik cihazlar sorunsuz bir şekilde lavabo açma işlemi gerçekleştirir. Örneğin püskürtme yöntemi ile tıkanıklığı parçalayarak giderin içini tazyikli su ile temiz bir hale getirir.

Yine kameralı sistem özellikle profesyonel ekiplerin son yıllarda en çok kullandığı yöntemlerden biridir.

Bu sistemle tıkanıklığın nerede ve ne şekilde olduğu kameradan izlenerek anında müdahale ile lavabo açma işlemi sorunsuz bir biçimde gerçekleştirilir.

Lavabo tıkanıklığının önlenmesi konusunda bizim üzerimize düşenler

Sıhhi tesisatların doğru kullanımı bizi çoğu zaman lavabo gideri açma, tıkanıklık giderme gibi problemlerden korur. Söz gelimi lavabo tıkayacak kadar büyük cisimleri lavabonun içine atmamak, saç gibi organik atıkları temizlemek, sebze ve meyve artıklarını lavaboya atmamak, katı gıda ve yağ artıkları için lavaboyu kullanmamak gibi birkaç basit yöntem olası lavabo açma dertlerinin önünü alacaktır.

Daireniz içerisindeki sıhhi tesisatlarda sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda, Tur Assist güvencesindeki @HOME paketi, size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @HOME paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Lavabo Açma Deyip Geçmeyin yazısından Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.