Lavabo Açmak İçin Soda Kullanılır Mı? | Tur Assist

Lavabo Açmak İçin Soda Kullanılır Mı? Soda Her Tıkanıklıkta Uygulanır Mı?

Lavabo, evlerimizde en çok kullanılan ve hijyen denince akla gelen ilk aparatlardan biridir.  Ancak lavabolar tıkandığı ve su giderinin fonksiyonel bir şekilde çalışmadığı zamanlarda çeşitli sıkıntılarla karşılaşırız. Bunlardan en önemlisi de olası sağlık problemleridir. Çünkü lavaboda biriken pis su, zamanla mikrobik bir ortama olanak sağlar. Peki, lavabo nasıl açılır? Basit yöntemler nelerdir? Lavabo açmak için soda kullanılır mı?

Geçici tıkanıklıklar için soda dahil aşağıdaki organik yöntemleri kullanabilirsiniz.

lavabo açmak için soda

Lavabo açmak için soda kullanılır mı?

Sodayı sirkeyle beraber kullanın

Öncelikle eldiven ve gözlük takarak bir litrelik bir cam şişede soda ve sirkeyi karıştırın. Şişenin 1/3‘üne soda 1/3’üne de sirke ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı vakit geçirmeden tıkanmış lavabonuza dökün. Karışımın etkisini görebilmek için 1 saat kadar bekleyin. Ardından lavaboya bolca sıcak su uygulayın.

Karbonat ve sirke deneyin

Yukarıdaki yönteme alternatif olarak karbonat ve sirkeyi de deneyebilirsiniz. Öncelikle işlemden önce eldiven ve gözlük takın. Ardından lavaboya mümkün olduğunca karbonat dökün. Akabinde gidere sirke boşaltın. Yine bir süre bekledikten sonra  bolca sıcak suyla gideri iyice temizleyin.

Tuz ve karbonat da çözüm olabilir

½ bardak tuz ve ½ bardak karbonatı iyice karıştırın. Ardında karışımı tıkalı lavaboya dökün. 15-20 dakika kadar bekledikten sonra, bolca sıcak su uygulayın. Tuz ve karbonat kimyasal reaksiyona girdiğinden tıkanıklığa sebep olan organik maddeleri eritir, üzerine uygulanan sıcak su da minik parçalar ve partiküllerin pis su giderine ve oradan da kanalizasyona aktarılmasına yardımcı olur.

Eğer yukarıdaki yöntemlerle tıkanıklık problemini gideremediyseniz, marketlerde satılan lavabo açıcıları, plastik pompaları da kullanabilirsiniz. Tüm çabalarınıza rağmen eğer sorun hala devam ediyorsa artık profesyonel yardım alma zamanınız gelmiş demektir.

Tur Assist her zaman yanınızda!

Başınız lavabo tıkanıklığı ile derde girdiyse yapacağınız tek şey yıllardır asistans dendiği zaman akla gelen ilk firma olan Tur Assist’in @Home konut acil yardım paketine göz atmak. Ondan sonrası oldukça kolay Tur Assist, sizi işinin ehli profesyonel isimlere yönlendirerek lavabo tıkanıklığı gibi sorunların çözülmesini sağlamakla kalmaz evinizle ilgili aklınıza gelebilecek birçok konuda yardımcı olma garantisi verir.

Tur Assit’in @Home konut acil yardım paketini www.turassistleyasam.com internet sitesi üzerinden inceleyerek tüm detayları öğrenebilirsiniz!

Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Klozet Açma Yöntemleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.