Çatlak Cam Tamiri Nasıl Yapılır?

Çatlak Cam Tamiri Nasıl Yapılır?

Çatlak Cam Tamiri Nedir?

Herkes camın kırılgan olduğunu bilir ancak aslında bütün cam eşyalar aynı kırılganlıkta değildir. Cam ürünlerin kırılma mukavemeti, yüzeylerinin bulunduğu şartlara ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterir. Ancak yine hepimiz biliriz ki evlerimizdeki camlar üzerlerine gelecek herhangi bir darbe sonucu çatlayabilir.

Darbenin şiddetine göre oluşacak hasar kırılmaya kadar gidebilir. Dönem dönem cam üzerindeki çatlaklar da zamanla büyüyerek camın kırılmasına sebebiyet verebilir. Çatlak ile kırık arasındaki en büyük fark oluşan hasarın giderilmesinde ortaya çıkan masraflardır. Çünkü kırılan cam değiştirilmek zorunda iken, çatlayan cam tamir edilebilir.

Teknolojinin gelişmesine paralel şekilde camlarda bulunan çatlakların tamiri de mümkün olmaktadır. Camda oluşan bir çatlağın tamiri, değişimine kıyasla her bakımdan daha tasarruflu bir yöntemdir. Cam değişimde işçilik masraflarının yanı sıra cam maliyetine de katlanmış olursunuz. Ancak çatlak cam tamiri size sadece işçilik masrafı olarak yansır. İşte bu sebeple, çatlak cam tamiri günümüzde oldukça tercih edilen bir yöntem olarak dikkat çekmeye başlamıştır.

Tamir edilen cam ile yeni cam arasındaki fark neredeyse anlaşılmaz. Süreç çok kolay gibi görünse de, tüm işlemlerin cam çatlak tamiri konusunda donanımlı profesyonel kişilerce gerçekleştirilmesi önem arz eder. En ufak bir hata camın komple çatlamasına ya da çatlak olan yerin tamir edilemez hale gelmesine sebebiyet verebilir.

Çatlak cam tamiri nasıl yapılır?

Çatlak cam tamiri yapılmadan önce gelen profesyonel ekip gerekli olabilecek tüm malzemeleri yanında bulundurur. Söz gelimi, çatlak tamir kimyasalları, temizlik malzemeleri, kurutma, UV ve vakum cihazları vb. çatlak cam tamirine başlamadan önce ilgili yer temizlenir.

Cam çatlağının temizlenmesinden sonra kurutma ve hava vakumlaması yapılır. Daha sonra dikkatli bir şekilde cam reçine ve kimyasalların, cam çatlağı üzerine gelecek şekilde yapıştırma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem oldukça dikkat gerektirir. En son aşama ise kurutmadır.  UV olarak adlandırılan özel bir ışık, en az 3 dakika boyunca cam çatlağı üzerine tutulur. Böylece çatlak cam neredeyse iz bırakmayacak şekilde tamir edilmiş olur.

Evinizde veya işyerinizde pencereleriniz herhangi bir sebeple hasar gördüyse veya camlarınızdan birisi kırıldıysa endişe etmenize gerek yok. Tur Assist güvencesindeki @HOME konut yardım paketi, size anında profesyonel bir camcı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @HOME konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, kalorifer tesisatı arızalarından elektrik ve su tesisatı ile ilgili problemlere kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.tesisatturkiye.com internet sitesi üzerinden inceleyebileceğiniz @HOME konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Cam ve Cam Kırılması Hakkında Bilmeniz Gerekenler” yazımızdan Cam kategorisine gidebilir ya da “İyi Bir Camcı Arıyorsanız Da Cevabı” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button