PVC Pencere Nedir?

pvc cam

Konut ve iş yerlerini aydınlatmak, havalandırmak amacıyla yapılan ve PVC profillerden inşa edilen yapı elemanlarına PVC pencere adı verilir. Kasa, kanat ve aksesuarlardan oluşur. Tek kanatlı yani standart, çift açılımlı, çift kanatlı, sürgülü, çift sürgülü, katlanır ve üstten açılır modelleri mevcuttur.

PVC pencere kasası nedir?

PVC yani Poli Vinil Clorür malzemeden yapılan ve pencere dış ölçüsü ile görünüş şeklini belirleyen çerçevelere PVC pencere kasası adı verilir. Standart pencerelerde kullanılan tüm kemerli kasalar, eğik ve düz kasalar PVC pencereler için de kullanılmaktadır.

PVC pencere kanadı nedir?

PVC pencere kanadı, sabit veya menteşe yardımıyla açılıp kapanan ve PVC profillerden üretilen ana pencere elemanıdır. “Pencere” olarak adlandırdığımız, kasaya bağlı açılıp kapanan, yani pencere sistemlerinde hareketli olan parçadır.
Tek kanat, çift açılımlı kanat, çift kanatlı, tek sürgülü kanat, çift sürgülü kanat, üstten açılır kanat gibi türleri bulunan PVC pencere kanatları, binaların dış cephe dekorasyonlarına göre çeşitli renk seçenekleriyle üretilebilmektedir.

PVC pencere aksesuarları nelerdir?

Poli Vinil Clorür profillerden inşa edilen ispanyolet, menteşe ve pencere kolu gibi yardımcı elemanları PVC pencere aksesuarı olarak adlandırılır, ispanyolet pencere kanatlarını kapadıktan sonra sürgülemeye ve açmaya yarayan, ortasında tutulacak bir yeri bulunan mekanizmadır. Pencerenin istem dışı açılmasını engellemek için kullanılır.
Menteşe, pencere sistemlerinde kullanılan, bir mille birbirine tutturulmuş, biri sabit, diğeri dönebilen, iki parçadan oluşan bir araçtır.

Tur Assist Cam Tamir ekipleri tüm Türkiye’de 7/24 hizmetinizde!

Her ne kadar dikkat edilse de çeşitli nedenlerle evlerinizdeki camlar çatlayabilir veya kırılabilir.

Pencere kolu ise aşağı ve yukarı yönlü hareket eden, pencerelerin açılıp kapanmasına yarayan, kol şeklinde bir mekanizmadır.

Tur Assist’in  konut yardım paketleri kapsamında, PVC pencere çerçevesinin tamiri, PVC kapı çerçevesinin tamiri, PVC, ahşap, alüminyum veya çelik kapıların ve pencerelerin ayarlarının yapılması, PVC pencere çerçevesinin değiştirilmesi, PVC kapı çerçevesinin değiştirilmesi, PVC kapı panelinin değiştirilmesi, hatta PVC vinil yer kaplamalarının sökülmesi, atılması ve yenisi ile değiştirilmesi gibi hizmetler verdiğini biliyor muydunuz?

Tur Assist evinizin tam kapsamlı konut yardım paketleri ile evinizde oluşabilecek acil durumlarda tesisat, elektrik, cam değişimi ve çilingir hizmetlerini de kapsayan çözümler sunar.

Dilerseniz, Cam Hizmetleri kategorimize geri dönebilir ya da “Pencere Tamircisi Ne İş Yapar” hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button