Mutfaktaki Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

mutfaktakı lavabo kokusu

Mutfaktaki Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Evimizde en çok kullandığımız alanlar arasında ıslak zeminler en başta yer alır. Özellikle de lavabolar ıslak zeminler arasında en sık kullanılan ekipmanlardandır. Ancak lavabo denince akla sadece hijyen gelmez. Bazı evlerdeki lavabo kokuları neredeyse yaşayanları canından bezdirir. Peki lavabo neden tıkanır? Özellikle mutfaktaki lavabo kokusu nasıl giderilir?

Mutfaktaki lavabo kokusu birçok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Organik ya da inorganik maddelerin lavaboya dökülmesi, lavabo temizliğinin ihmal edilmesi, lavabo sifonunun işlev görememesi, montaj ya da inşaat hataları gibi birçok sebep başınızı kesif bir lavabo kokusuyla derde sokabilir.

Lavabo tıkanıklığı kokunun sebebidir

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm maddeler lavabonuzun tıkanmasına ya da suyun doğru bir biçimde tahliye edilememesine dolasıyla lavabonuzun kötü kokmasına neden olur. Bu nedenleri sizler ortadan kaldırmadığınız sürece lavabonuzdaki kokunun da gitmesi mümkün olmayacaktır.

Mutfaktaki lavabo kokusunu gidermek için

Öncelikle lavaboların doğru bir biçimde kullanılması ve düzenli olarak temizlenmesi olası problemlerin önüne geçmek için yapılması gereken ilk şeydir. Yiyecek artıkları tıkanmanın baş sebebidir. Organik ve inorganik atıklar kesinlikle lavaboların tıkanmasına dolayısıyla bir süre sonra kötü kokuların oluşmasına sebebiyet verir.

Bunun dışında geçici tıkanıklıkları gidermek ve kötü kokulardan kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

  • Bir tel yardımıyla ya da askı ile lavabo açmak
  • Soda sirke karışımı kullanarak kimyasal bir tepkime yaratmak
  • Islak ve kuru vakumlama yapmak
  • Kaynar su dökmek
  • Tuz ve karbonat ile kimyasal bir reaksiyon yaratmak

Eğer yukarıda belirtilen yöntemler işe yaramıyorsa yapmanız gereken tek şey profesyonel yardım almak!

Tur Assist her zaman yanınızda!

Mutfaktaki lavabo kokusu nasıl giderilir diye kara kara düşünüyorsanız, denediğiniz hiç bir yöntem sorununuzu gidermenize yardımcı olamadıysa yapacağınız tek şey yıllardır asistans dendiği zaman akla gelen ilk firma olan Tur Assist’in  konut acil yardım paketine göz atmak. Ondan sonrası oldukça kolay.

TurAssist internet sitesi üzerinden kolayca inceleyebileceğiniz paketlerimiz sayesinde evinizde meydana gelen beklenmedik sorunlar hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Tur Assist, sizi işinin ehli profesyonel isimlere yönlendirerek lavabo tıkanıklığı gibi sorunların çözülmesini sağlamakla kalmaz, evinizle ilgili aklınıza gelebilecek birçok konuda yardımcı olma garantisi verir.

Tıkanıklık açma kategorimize geri dönebilir ya da Lavabo Açmak için 5 Yöntem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button