Lavabo Kokusunu Ne Giderir? Nedenleri Nelerdir?

lavabo kokusu

Lavabo Kokusunu Ne Giderir?

Özellikle kadınların ev içerisindeki koku konusundaki hassasiyeti her zaman dikkat çekici olmuştur. Sıhhi tesisat eksiksiz bir şekilde fonksiyonlarını yerine getirdiği zaman, istenmeyen kokuların ortaya çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Ancak bazı durumlarda çeşitli sebepler sonucu lavabolardan eve yayılan kötü kokular, tüm keyfinizi kaçırır. Lavabo kokusunu ne giderir sorusuna cevap vermeden önce sorunun neden kaynaklandığına bir göz atalım.

Lavabo kokusunun nedenleri nelerdir?

Lavabodan koku gelmesi birçok sebebe bağlıdır. Söz gelimi:lavabo kokusu

  • Lavabo tıkanıklığı (organik ya da inorganik cisimlerin lavaboya atılması)
  • Lavabo sifonunun su tutmaması
  • Dolgunun az kullanılması ve sifondan koku yayılması
  • Lavabo üzerindeki artıkların temizlenmemesi
  • Lavabo parçalarının gerektiği şekilde monte edilmemesi

Lavabo kokularını gidermek için ne yapılabilir?

Öncelikle lavaboların doğru kullanımı ve düzenli temizlenmesi olası problemlerin önüne geçmek için biz tüketicilerin yapması gerekenlerdendir. Yiyecek, saç tüy gibi organik atıklar ya da tuvalet kağıdı, pamuk, kumaş gibi inorganik atıklar kesinlikle lavaboların tıkanmasına dolayısıyla bir süre sonra kötü kokuların oluşmasına sebebiyet verir.

Tesisat ile ilgili bir problem sebebiyle kötü koku yayılıyorsa, işinin ehli bir profesyonelden yardım almak yerinde bir davranış olacaktır. Özellikle sıhhi tesisatlar hakkında bir bilginiz yoksa kokuyu gidermek adına herhangi bir işlem yapmanız daha büyük problemlere sebebiyet verebilir.

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

İstenmeyen can sıkıcı kokulardan kurtulmak istiyorsanız, bazı basit önlemler işinize yarayabilir.

Lavabo sifonunun “U” şeklinde olması, gider ile evin bağlantısını kesen bir uygulamadır. Burada biriken ve sürekli değişen su, kokuyu önleyecektir.

Çok sık kullanmadığınız lavabolarda, en azından kokuyu giderme açısından günde birkaç kez su akışı sağlamalısınız.

Lavabo sifonunun bağlantılarını kontrol ederek oluşması muhtemel bir sorun varsa gidermelisiniz.

Lavabolarda herhangi bir tıkanıklık var ise öncelikli olarak bu tıkanıklığı açmalısınız.

Yemek artıklarını lavabo yerine çöpe dökmelisiniz. Aksi takdirde lavabo içerisinde biriken yemek artıkları kokuya neden olabilir.

Lavabolarınızı düzenli olarak deterjanlarla temizlemeli, geçici tıkanıklıkları açmak için el pompası ya da marketlerde satılan lavabo açıcı malzemeleri kullanmalısınız.

Lavabo kokusunu ne giderir? Tabi ki uzman yardımı!

Tur Assist, 1996 yılından bu yana Su Tesisatı, Elektrik Tesisatı, Doğalgaz Tesisatı, Kalorifer Tesisatı, Tıkanıklık Açma, Çilingir Hizmetleri, Cam Hizmetleri, Petek Temizliği, Su Kaçağı hizmeti gerektiren on binlerce olaya anında müdahale etmiştir. 500’e yakın çağrı operatörü ve binlerce hizmet birimiyle tüm Türkiye’de 7 gün 24 saat kesintisiz hizmetinizdeyiz. Detaylı bilgi için www.tesisatturkiye.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dilerseniz; Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Klozet Tıkanması hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button