Radyatör Bakımı ve Temizliği

Radyatör Bakımı ve Temizliği

Radyatör Bakımınızı Aksatmayın!

Radyatör nedir?

Evlerimizin olmazsa olmazı radyatörler sayesinde bütün kışı evimizde sıcak ve huzurlu bir şekilde geçirebiliyoruz. Kırsal yaşantının devam ettiği bazı bölgeler hariç, hemen hemen her evde kullanılmaya başlanan bir parça haline gelen radyatör sayesinde, daha önce ısınmak için sıkça kullandığımız sobalar artık evimizin kilerinde nostaljik bir eşya olarak yer tutmaktadır.

Evlerde, ofislerde, iş yerlerinde bütün odalara yerleştirilen radyatörler ile ısıyı bütün alana dağıtmak çok daha kolay bir hal alıyor. Kullanım açısından büyük kolaylık sağlayan panel radyatör, özellikle son senelerde tedavülden kalkmaya başlayan merkezi sistem ile fosil yakıtlı sistemde kullanılan döküm radyatörlerin yerine tercih edilmektedir.

Radyatörler döküm kaloriferin yerini aldı

Eskiden tüm evlerde yer alan, evlerin duvarlarında görmeye alıştığımız dönüm radyatörler, yerlerini panel radyatörlere bırakalı çok oldu. Oldukça kaba bir görünüme sahip olan döküm kaloriferler, panel radyatörlere göre çok daha geniş bir yer kaplıyordu.

Estetik açıdan çok daha kibar bir görünüme sahip olan modern radyatörler sac malzemelerden yapıldığı için eski tip radyatörlere göre hem çok daha hafifler hem de çok daha az yer kaplıyorlar. Bunların dışında, yapımında kullanılan malzemelerden dolayı panel radyatör modelleri evinizi çok daha çabuk bir şekilde ısıtıyor.

Radyatör neden arızalanır?

Evinizde bulunan her şey arızalanabileceği gibi, radyatörünüz de arızalanabilir. Bu gibi durumlarda kendinizi bir anda ısı kaybı problemi ile karşı karşıya bulabilirsiniz. Radyatör içerisinde sıcak su bulunmaması ya da sıcak su bulunmasına rağmen radyatörün evi ısıtmaması sık karşılaşılan sorunlardandır.

Bir diğer yandan, aksatılan radyatör temizliği de radyatör performansının azalmasına ya da radyatörlerin arızalanmasına sebebiyet verir. Bunların haricinde genel olarak tesisatında hava bulunması, radyatör vanalarının bozuk olması, peteklere ulaşan tesisat borularında ve boruların ek bölümlerinde oluşan tıkanıklıklar da karşılaşılan diğer radyatör arızalarındandır.

Radyatör arızalanınca ne yapmalı?

Radyatör bakımının düzenli yapılması, temizliğinin aksatılmaması, radyatörlerin düzenli çalışması için yapılması gerekenlerin başında gelir. Bu süreçteki aksama, peteklerde kireç, tortu, pas gibi atıkların birikmesine ve bu şekilde boruların tıkanmasına neden olur. Siz evinizin ısısını yükseltmeye çalışsanız da bu gibi durumlar, radyatörünüzün çalışmamasına yol açacağından, evinizde yeterli ısı seviyesini sağlayamayabilirsiniz.

Radyatör arızalanması ile karşı karşıya kaldığınız durumlarda, ileride mevcut durumdan daha büyük sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız, konusunda uzman firmalarla iletişime geçmeniz akıllıca bir davranış olacaktır. Yardım talebiniz üzerine hemen evinize gelen uzman ekip, hiçbir şekilde kırma dökme gibi size sıkıntı verecek işlemlere gerek duymadan, petekleri temizleyen özel kimyasal ilaçlar kullanarak radyatör temizliğinizi yaparlar.

Tur Assist ile Radyatörünüz Anında Bakıma Girsin

Bir evin en önemli demirbaşları arasında bulunan radyatör ile sıkıntı yaşadığınız zamanlarda Tur Assist tarafından yönlendirilen uzman ekiplerin yardımı ile radyatörünüz anında tamir edilir. Tesisat Türkiye, size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Türkiye sınırları içerisinde nerede olursanız olun, tesisat hizmeti almak ya da bilgi edinmek için, 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz ya da tesisatturkiye.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button