Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

lavabo tıkanıklıgı

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı hemen hemen her evde sıkça yaşanan sıhhi tesisat problemlerinden biridir. Genellikle yemek artıkları, yağ, saç, tuvalet kağıdı gibi atıklar ve boru çapında zamanla meydana gelen daralmalar sebebiyle yaşanan bu sıkıntılı durum ile karşılaştığınız an bir tesisatçı çağırarak problemi ortadan kaldırabilir veya evde kendi imkanlarınız ile çözüm yaratabilirsiniz. Tıkalı lavabo borusu nasıl açılır, lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Tıkalı lavabo borusunu açmak için farklı yöntemler mevcuttur. Öncelikle kalıcı tıkanıklıklar için profesyonel bir firmadan teknik destek almanız yerinde olacaktır. Ancak geçici tıkanıklıklarla karşılaştığınızda problemi aşağıdaki adımları izleyerek sizler de çözebilirsiniz.lavabo tıkanıklıgı

Geçici tıkanıklıklarda akla gelen ilk yöntem, klasik bir pompa ile tıkanıklığı gidermektir. Ağzını lavabonun süzgecini tamamen kapatacak şekilde bastırdığınız pompa ile sert bir şekilde pompalama işlemi yaptığınızda tıkanıklığın açılma ihtimali yüksektir.

Eğer pompanız yoksa ya da bu yöntem ile tıkanıklığı gideremediyseniz, karbonat sirke karışımı ile tıkanıklığı ortadan kaldırabilirsiniz. Karbonat ve sirke karışımı kimyasal bir reaksiyon oluşturarak özellikle yemek artıklarından kaynaklanan tıkanıklıklar için etkili bir çözüm sunar. Önce yarım su bardağı karbonatı ardından yarım su bardağı sirkeyi tıkalı lavabo giderine dökün ve yaklaşık 15 dakika bekleyin. Ardından bir çaydanlık kaynar suyu gidere boşaltın.

Lavabo tıkanıklığını giderme yollarından bir diğeri de lavabo açma telidir. Her şekle girebilen bu teli tıkalı olan lavaboya sokup dairesel hareketler yaptığınızda tıkanıklığa sebebiyet veren yabancı materyalleri parçalayabilirsiniz. Ancak tesisata kalıcı bir zarar vermemek adına işlemi dikkatlice yapmanızı öneririz.

Unutmayın, yukarıda saydığımız bu pratik yöntemler geçici tıkanıkların giderilmesi için uygundur. Eğer bu uygulamaları gerçekleştirmenize rağmen tıkanıklık giderilemiyorsa profesyonel bir yardım almanız yerinde olacaktır.

Günümüzde teknolojinin de ilerlemesi sayesinde lavabo tıkanıklığını açmak için çok farklı yöntemler kullanılmaktadır. Söz gelimi kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanmış olan lavabo borusu incelenerek lavabo tıkanıklığının sebebi net olarak tespit edilebilir. Böylece nokta atışı bir tamirat işlemiyle tıkanıklıklar kolayca giderilebilir.

Gider Tıkanıklığı Açma

Tur Assist Gider Tıkanıklığı açan ekipler tüm Türkiye’de 7/24 hizmetinizde!

Evlerde rastlanan en can sıkıcı sorunlardan biri de lavabo ya da tuvaletlerde yaşanan tıkanıklık sorunlarıdır. Gerek yaydıkları kötü kokuyla gerekse ortaya çıkan hijyen problemleriyle ciddi boyutlara ulaşabilen tıkanıklık sorunlarının kısa süre içinde çözüme kavuşturulması oldukça önemlidir.

Günümüz teknolojileri sayesinde tıkanıklığın nerede olduğunu bulmak için bütün tesisatı kırmak yerine çok daha pratik ve modern yöntemler uygulanmaktadır. Tıkanıklık yerini kullandıkları özel sistemlerle tespit eden Tur Assist uzmanları, tesisatın tamiratını en az kırma işlemiyle gidererek konuyu kısa zaman içinde çözüme kavuşturabilmektedirler.

Tıkanıklık açma kategorimize geri dönebilir ya da Mutfaktaki Lavabo Kokusunu Gidermek için uygulayabileceğiniz yöntemler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button