Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri| Tur Assist

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı hemen hemen her evde sıkça yaşanan sıhhi tesisat problemlerinden biridir. Genellikle yemek artıkları, yağ, saç, tuvalet kağıdı gibi atıklar ve boru çapında zamanla meydana gelen daralmalar sebebiyle yaşanan bu sıkıntılı durum ile karşılaştığınız an bir tesisatçı çağırarak problemi ortadan kaldırabilir veya evde kendi imkanlarınız ile çözüm yaratabilirsiniz. Tıkalı lavabo borusu nasıl açılır, lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Nelerdir?

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Tıkalı lavabo borusunu açmak için farklı yöntemler mevcuttur. Öncelikle kalıcı tıkanıklıklar için profesyonel bir firmadan teknik destek almanız yerinde olacaktır. Ancak geçici tıkanıklıklarla karşılaştığınızda problemi aşağıdaki adımları izleyerek sizler de çözebilirsiniz.

Geçici tıkanıklıklarda akla gelen ilk yöntem, klasik bir pompa ile tıkanıklığı gidermektir. Ağzını lavabonun süzgecini tamamen kapatacak şekilde bastırdığınız pompa ile sert bir şekilde pompalama işlemi yaptığınızda tıkanıklığın açılma ihtimali yüksektir.

Eğer pompanız yoksa ya da bu yöntem ile tıkanıklığı gideremediyseniz, karbonat sirke karışımı ile tıkanıklığı ortadan kaldırabilirsiniz. Karbonat ve sirke karışımı kimyasal bir reaksiyon oluşturarak özellikle yemek artıklarından kaynaklanan tıkanıklıklar için etkili bir çözüm sunar. Önce yarım su bardağı karbonatı ardından yarım su bardağı sirkeyi tıkalı lavabo giderine dökün ve yaklaşık 15 dakika bekleyin. Ardından bir çaydanlık kaynar suyu gidere boşaltın.

Lavabo tıkanıklığını giderme yollarından bir diğeri de lavabo açma telidir. Her şekle girebilen bu teli tıkalı olan lavaboya sokup dairesel hareketler yaptığınızda tıkanıklığa sebebiyet veren yabancı materyalleri parçalayabilirsiniz. Ancak tesisata kalıcı bir zarar vermemek adına işlemi dikkatlice yapmanızı öneririz.

Unutmayın, yukarıda saydığımız bu pratik yöntemler geçici tıkanıkların giderilmesi için uygundur. Eğer bu uygulamaları gerçekleştirmenize rağmen tıkanıklık giderilemiyorsa profesyonel bir yardım almanız yerinde olacaktır.

Günümüzde teknolojinin de ilerlemesi sayesinde lavabo tıkanıklığını açmak için çok farklı yöntemler kullanılmaktadır. Söz gelimi kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanmış olan lavabo borusu incelenerek lavabo tıkanıklığının sebebi net olarak tespit edilebilir. Böylece nokta atışı bir tamirat işlemiyle tıkanıklıklar kolayca giderilebilir.

Türkiye’nin lider asistans şirketi Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, atık su tesisatı ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini yönlendirerek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com internet sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezimize konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Tıkanıklık açma kategorimize geri dönebilir ya da Mutfaktaki Lavabo Kokusunu Gidermek için uygulayabileceğiniz yöntemler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.