Tıkanıklık Açma ve Tıkanıklık Sebepleri Hakkında | Tur Assist

Tıkanıklık Açma Hakkında

Günümüzde ev ve ofislerde en çok sıkıntı yaşadığımız konulardan biri de tuvalet ve gider tıkanıklıkları ile buna bağlı tıkanıklık açma sürecidir. Bu tıkanıklıklara sebebiyet veren unsurların başında tuvalete atılan tuvalet kağıtları, ıslak mendiller, hijyenik pedler ve giderlerdeki tıkanıklıklara sebebiyet veren saç birikintileri geliyor.

Tıkanıklık açma

Tıkanıklık açma

Lavabo ve giderlerin tıkanıklığını nasıl açabiliriz?

Lavabolarımızın altında “S” şeklindeki plastik boruyu gidere doğru düz şekil vererek eski haline getirdiğimizde tıkanıklığa yol açan yabancı maddelerin giderden gitmesini sağlayabiliriz. Tıkanan giderleri bir pompa vasıtası ile pompalayarak açmak da bazı durumlarda çözüm olabilir.

Ayrıca marketlerde ve temizlik ürünleri satan yerlerde lavabolarımız tıkandığında kaynar su vasıtası ile açılmasını sağlayacak çokça kimyasal madde bulunmaktadır. Ancak bu kimyasal maddeler ile gider ve lavabolarımızı açarken sıcak kimyasal karışımlı suya dikkatle yaklaşılmalı, bu işlemi yaparken koruyucu ekipman kullanmaya özen gösterilmelidir.

Mutfak ya da banyodaki giderleri bazı yanıcı kimyasallar ile açmaya çalışırken hassas bölgelerine temas etmiş birçok kişi bu şikayetlerle acil servislere başvurmaktadır. Bu nedenle bu işlemi gerçekleştirirken kişisel koruyucu ekipmanlarımızı kullanmamız gerekmektedir.

Tıkanıklıkların zararları nelerdir?

Tıkanıklık açma

Tıkanıklık açma

Küçük metrekareli evlerin yoğun olduğu mahalleler, mevcut tesisat sistemlerinin dar olması nedeniyle giderleri en çok tıkanan mahallerin başında gelmektedir. Sert cisimler, banyo sonrası temizlenmeyen saç kalıntıları, sabun parçaları gibi tıkanıklığa yol açan unsurlar temizlenemediği ve tıkanıklıklar açılamadığı takdirde giderden akamayan pis su geri gelecektir.

Tıkanıklıklar, hijyenik bir ortam yaratmayacağı gibi hane halkının sağlığını da tehdit altına alacaktır. Ayrıca bu tıkanıklar istenmeyen kokular yaratacağından oldukça rahatsız edici durumlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu gibi durumları kendi imkanlarımız ile gideremiyorsak hızlı bir şekilde uzman bir tesisatçıdan yardım talebinde bulunmalıyız.

Kameralı yöntem ile tıkanıklık açma

Gelişen teknoloji sayesinde artık tıkanıklıklara da hızla ve kesin şekilde müdahale edilebilmektedir.

  • Uzman ekipler ilk olarak tıkanıklığın yaşandığı gider ya da tuvalete kameralı robotu gönderirler.
  • Giderdeki tıkanıklığın sebebi kamera tarafından tespit edildikten sonra tıkanan alandaki yabancı maddeler, ucu yaylı, özel bir temizleme çubuğu ile borulara zarar verilmeden temizlenir.
  • Daha sonra yine kameralı robot vasıtasıyla temizlenen gidere tazyikli su verilerek tıkanan bölge gözlemlenir.

Bu işlemler neticesinde tuvalet ve giderlerinize zarar verilmeden en kısa şekilde çözüme kavuşmuş olursunuz.

Tıkanıklık açma gibi can sıkıcı bir sorunla karşı karşıyaysanız, evinizi tamamen uzman isimlere teslim etmek istiyorsanız; Tur Assist’in sizler için özel olarak hazırladığı @Home konut yardım paketine göz atmanızı tavsiye ederiz.

www.turassistleyasam.com internet sitesi üzerinden satın alabileceğiniz @Home konut yardım paketi, elektrik, doğal gaz, su tesisatı arızalarında da konutunuzu ve sizleri güvence altına alır.

“Tıkanıklık Açma Hakkında” yazımızdan Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da tüm tesisat hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.